Menštruačný kalíšok - XL (prírodný kaučuk)

Kód: Z00116/XL
€14,99 €12,49 bez DPH
Na dotaz
Položka bola vypredaná…
Menštruačný kalíšok XL má objem 20 ml a je vhodný pre ženy, ktoré majú stredne ťažké alebo ťažké menštruačné krvácanie.
Ku každému kalíšku dodávame aj praktické látkové vrecko.
Menštruačný kalíšok je vyrobený z prírodného kaučuku, ktorý je získavaný z Fair Trade a FSC® plantáží. To znamená, že kaučuk bol vypestovaný a spracovaný za podmienok, ktoré sú férové pre farmárov aj životné prostredie. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kalíšok je vhodný pre ženy, ktoré majú stredne ťažké alebo ťažké menštruačné krvácanie, má objem 20 ml, vysoký je 7,2 cm s priemerom 4,7 cm. Je vyrobený z prírodného kaučuku, ktorý je mäkký a nikde netlačí. Na rozdiel od iných menštruačných kalíškov vyrobených z plastu, alebo silikónu je vyrobený z prírodného materiálu. Je veľmi dobrou a ekologickou alternatívou k jednorazovým tampónom. Tie často negatívne ovplyvňujú intímne ženské prostredie. Navyše jeho kúpou nie len šetríte životné prostredie, ale ja Vašu peňaženku. 
 

Ako vybrať menštruačný kalíšok?

V našej ponuke máme štyri veľkosti, tak aby sme vyhoveli každej žene. 

Veľkosť S, ktorá má kapacitu s objemom 8 ml, je vysoká 6,1 cm a má priemer 3,8 cm.
Odporúčame ženám s veľmi ľahkým menštruačným cyklom.

Veľkosť M, ktorá má kapacitu s objemom 13 ml, je vysoká 6,65 cm a má priemer 4,1 cm.
Odporúčame ženám s ľahkým menštruačným tokom a / alebo s nízkym postavením krčka maternice.

Veľkosť L, ktorá má kapacitu s objemom 16 ml, je vysoká 6,95 cm a má priemer 4,4 cm.
Odporúčame ženám s ľahkým alebo stredne menštruačným tokom.

Veľkosť XL, ktorá má kapacitu s objemom 20 ml, je vysoká 7,2 cm a má priemer 4,7 cm.
Odporúčame ženám so stredne ťažkým alebo ťažkým menštruačným krvácaním.

Ak nieste istá akú veľkosť si máte kúpiť, odporúčame kúpiť si väčší kalíšok. Ak Vám nesadne, môžete si ho nechať na neskoršie obdobie. 

 
Ako používať menštruačný kalíšok? 
 
Pred prvým použitím kalíšok sterilizujte vo vriacej vode 10 minút. Tiež je vhodné vyskúšať zavedenie kalíšku ešte pred samotnou menštruáciou. Nezľaknite sa toho, že zavádzanie mimo menštruácie ide trochu ťažšie. Sliznica totiž nie je tak prekrvená. 
Pred použitím menštruačný kalíšok navlhčite vodou. Existuje niekoľko spôsobov, ktoré Vám uľahčia vloženie kalíška. Na začiatok vyskúšajte zloženie do "C". 
skladanie menštruačného kalíšku
Zavádzanie kalíšku sa moc nelíši od zavádzania tampónu. Uistite sa, že je kalíšok stále zložený a jemne ho vložte palcom a ukazovákom hore do zadu pošvy. Pohárik sa sám roztvorí. Skontrolovať umiestnenie môžete tak, že skúsite kalíšok jemne potiahnuť za stopku. Ak ucítite jemný odpor kalíšok je v správnej polohe. Presné umiestnenie už zistí každá v Vás. :) 
Kalíšok môžete používať počas dňa aj noci. Zvyčajne by ste ho mali vyberať po 4 až 12 hodinách. Vždy záleží na tom v akej fáze cyklu ste. Po niekoľkých použitiach tak neberiete prax ako často menštruačný kalíšok vyprázdňovať. Na vytiahnutie budete musieť prekonať tesniaci efekt, ktorý kalíšok vytvára. Spravíte to tak, že jemne stlačíte spodnú časť kalíšku. Takto ho bez problémov vytiahnete. Najpohodlnejšie pre Vás bude sedieť, alebo čupieť. 
Na čo je dobrá stopka? Je to taká "poistka" ak by Vám kalíšok neišiel vytiahnuť stlačením spodnej časti. 
 
Starostlivosť a údržba
 
Čistenie a správna staroslivosť sú pre menštruačný kalíšok veľmi dôležité. Pri čistení sa uistite, že aj malé otvory sú čisté. Počas menštruácie čistite kalíšok teplou vodou a mydlom, ktoré viete, že neškodí Vašim intímnym partiám. Ak ste mimo domu odporúčame si so sebou zobrať fľašku s vodou. :) Po konci menštruácie kalíšok vyvarte (100°C) vo vode po dobu 5 minút. Uistite sa, že v nádobe máte dostatok vody, aby nedošlo k poškodeniu kalíška. Môžete tiež použiť náš Sterilizačný kelímok s ktorým to zvládnete pohodlne v mikrovlnke. 
Bavlnené vrecúško, ktoré je súčasťou menštruačného kalíška je ideálne na skladovanie. Malý tip na záver, ak by Vám stopka spôsobovala nejaké problémy (pri chôdzi, sedení), môžete ju jednoducho skrátiť. Ale pozor aby ste ju neskrátili až moc. :)
 
 
Prečo sme sa rozhodli pre spoluprácu práve s Fair Squared? Pretože nezostávajú iba pri slovách o udržateľnosti, ale podporujú ich aj radou certifikátov.
fair-tradeFair trade. Čo všetko táto certifikácia zahŕňa? 
Na prácu nebolo zneužité žiadne dieťa. Všetci zamestnanci majú garantovaná minimálnu mzdu. Fair trade prémie, ktoré sú nezávislé od trhovej ceny. Fér pracovné podmienky (výplate, bezpečnosť, pracovný čas...). Demokracia vo výrobných spoločnostiach. Pravidelné kontroly dodržiavania pravidiel. 
natrueNATRUE. 
Tento certifikát je zárukou toho, že kozmetické výrobky budú vždy čo najprirodzenejšie. To v praxi znamená, že sú používané prírodné a organické prísady. Výrobné postupy šetrné k životnému prostrediu. Nie sú používané syntetické, farby ani vône. Nepoužívajú sa petrochemické prísady, GMO prísady. 
VeganVegan Society.
Garancia toho, že výrobok neobsahuje žiadne živočíšne produkty, nebol testovaný na zvieratách, 
Fair RubberFair Rubber. 
Tento certifikát pomáha najmä prvovýrobcom a spracovateľom. Zaručuje im účasť na spravodlivom obchode s prírodným kaučukom. Kaučuk je od nich odkupovaný za štandardné ceny, bez ohľadu na vývoj na trhu. Nízke ceny prírodného kaučuku totiž často krát znemožňujú drobným poľnohospodárom uživiť svoje rodiny.
HalalHalal 
 Znamená to, že výrobky sú vyrobené v súlade s islamským právom a sú vhodné aj pre moslimov. 
FSCFSC®
FCS sa zaväzuje propagovať ekologické, sociálne zodpovedné a ekonomicky realizovateľné hospodárenie s lesmi. Hospodárenie zodpovedá sociálnym hospodárskym a ekologickým potrebám súčasných a budúcich generácií. 

Dodatočné parametre

Kategória: Ženská hygiena
Hmotnosť: 0.2 kg
Položka bola vypredaná…

Fair Trade menštruačný kalíšok