22. apríl je Deň Zeme

Na našej planéte sa nachádzajú milióny druhov rastlín a živočíchov ktoré poznáme a milujeme a veľa ďalších ktoré sme ešte neobjavili. Bohužiaľ, my ľudia neustále narušujeme rovnováhu prírody, a preto svet čelí stále väčšej miere zániku rôznych druhov rastlín a živočíchov.

Bezprecedentná globálna deštrukcia a rýchle zníženie populácie rastlín a voľne žijúcich živočíchov sú priamo spojené s príčinami, ktorým poháňa ľudská činnosť napríklad: zmena klímy, odlesňovanie, strata biotopov, obchodovanie s ľuďmi a pytliactvo, neudržateľné poľnohospodárstvo, znečistenie a pesticídy. Vplyvy sú obrovské. 

Všetky rastliny a živočíchy majú veľkú hodnotu a každá zohráva jedinečnú úlohu v komplexnej sieti života. Musíme spolupracovať na ochrane ohrozených druhov: včiel, koralových útesov, slonov, žiráf, hmyzu, veľrýb a ďalších. Každý z nich má nevyčísliteľnú hodnotu v našich biotopoch.

Dobrou správou je, že miera vyhynutia môže byť ešte spomalená a mnohé z našich klesajúcich, alebo ohrozených druhov môžu byť zachránené ak budeme spoločne pracovať na budovaní jednotného globálneho pohybu spotrebiteľov, voličov, pedagógov, predstaviteľov vier a vedcov.

Sieť Deň Zeme žiada ľudí, aby sa pripojili ku kampani Protect our Species, ktorej hlavné ciele sú:

  • Vzdelávajte a zvyšujte povedomie o zrýchľujúcom sa tempe vymretia miliónov druhov, príčin a dôsledkov tohto javu.
  • Dosiahnuť veľké politické víťazstvá, ktoré chránia široké skupiny druhov, ako aj jednotlivé druhy a ich biotopy.
  • Budujte a aktivujte globálne hnutie, ktoré zahŕňa prírodu a jej hodnoty.
  • Podporovať individuálne opatrenia, ako je prijímanie rastlinnej stravy a zastavenie používania pesticídov a herbicídov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie