Naša vízia

Máte radi našu Zem? My áno :) Preto sme si dali sľub, že prispejeme k tomu, aby naša planéta zostala krásnym miestom na život... Pretože máme iba jednu planétu a neexistuje žiadna planéta B.
 
Ako to chceme dosiahnuť?
 
Zmeny na globálnej úrovni nedokážeme ovplyvniť. Ale dokážeme ovplyvniť tie malé, na úrovni jednotlivca. Tým môžeme spustiť reťazovú reakciu, ktorá dokáže ovplyvniť aj globálne zmeny. 
 
Odpad z jednorazových výrobkov predstavuje obrovskú záťaž pre našu planétu. Preto sa snažíme hľadať ekologickejšie alternatívy, propagovať zero waste a vzdelávať spotrebiteľov o možnostiach recyklácie.
 
Samozrejme nie sme naivní a vieme, že nie vždy je možné vzdať sa jednorazových výrobkov. Ale prečo nehľadať ich alternatívy? Zero waste produkty by nemali putovať tisíce km, preto ak je to možné maximálne spolupracujeme s lokálnymi firmami a združeniami.
 
Byť Envi
 
Snažíme sa aby bola prevádzka našej firmy čo najekologickejšia. Na tlačenie používame 100% recyklovaný papier. Ak tlačíme, tak vždy v eko móde. Balíme čo najzodpovednejšie. Faktúry Vám posielame vždy emailom. Ak je to len trochu možné, snažíme sa spolupracovať s lokálnymi dodávateľmi. Neustále sa vzdelávame a prispievame k trvalo udržateľnému rozvoju.
 
A ako to celé vzniklo? 
 
Všetko to začalo polystyrénovými boxmi na jedlo. Pracoval som (ja Peter :)) vo firme kde sme si museli objednávať obedy. Veľmi mi vadili koše plné polystyrénových boxov s množstvom plastových misiek po každom obede. Vtedy som začal rozmýšľať, či by existovala ekologickejšia možnosť. Zistil som, že existuje v podobe kompostovateľných obalov na jedlo. Tak som založil e-shop BeEnvi.sk.
 
Po čase sme zistili, že eko obaly našu klimatickú krízu nevyriešia a je potrebné sa posunúť ďalej k “radikálnejšiemu” riešeniu. Riešenie by mohlo byť v redukcii odpadu pomocou filozofie Zero waste. Začali sme teda hľadať riešenia, čo znížia množstvo odpadu na skládkach.
 
Ak je to možné hľadáme čo najlokálnejších výrobcov. Od chránených dielní až po malých výrobcov eko vychytávok. 
 
Preto prinášame výrobky, ktoré reprezentujú tri hlavné myšlienky nášho e-shopu: 
Minimalizmus
Redukcia odpadu
Ekologické alternatívy
 
Ak chcete viac inšpirácií ako zachovať našu planétu buďte s nami v spojení: