Naša vízia

Máte radi našu Zem? My áno :) Preto sme si dali sľub, že prispejeme k tomu, aby naša planéta zostala krásnym miestom na život... Pretože máme iba jednu planétu a neexistuje žiadna planéta B.
 
Ako to chceme dosiahnuť?
 
Jednorazové obaly predstavujú obrovskú záťaž pre našu planétu v podobe plastov. Preto sa budeme sústrediť na tieto dve veci:
 
  • Redukcia jednorazových plastov a edukácia spotrebiteľov o možnostiach recyklácie. Chceme začať u seba. Preto sa budeme snažiť vzdelávať, aj seba, aj Vás, ako menej používať plast a ak ho už potrebujeme ako ho správne separovať.
 
  • Samozrejme nie sme naivní. Obaly tu budú vždy a sú potrebné. Ale my máme riešenie pre lenivcov v podobe eko obalov a pre tých osvietenejších opakovateľne použiteľné obaly. Zero waste produkty by nemali putovať tisíce km, preto budeme maximálne spolupracovať s lokálnymi firmami a združeniami. Budeme prepájať komunity. Na začiatok sme sa rozhodli spolupracovať s chránenou dielňou Pezinská dielnička, ktorá je len 30 km od BeEnvi.
 
BEnvi
 
Snažíme sa aby bola prevádzka našej firmy čo najekologickejšia. Na tlačenie používame 100 % recyklovaný papier. Ak tlačíme, tak vždy v eko móde. Balíme čo najzodpovednejšie. Faktúry Vám posielame vždy emailom. Ak je to len trochu možné, snažíme sa spolupracovať s lokálnymi dodávateľmi. Neustále sa vzdelávame a prispievame k trvalo udržateľnému rozvoju.
 
A ako to celé vzniklo?
 
Dlhšie som rozmýšľal (ja Peter :) ) o podnikaní, ktoré by dávalo zmysel. Postupne mi však stále viac vadilo množstvo plastového odpadu, ktorý vznikal v našej firme vždy po tom, ako nám priviezli obed. Koše boli plné polystyrénových boxov s množstvom plastových misiek. Vtedy som sa začal zamýšľať, či by existovala ekologickejšia možnosť. Zistil, že sa to dá. Tak som založil eshop BeEnvi.sk.
 
Táto vec oslovila moju manželku a kamarátov. Po čase sme zistili, že okrem eko obalov na jedlo by sme mohli priniesť aj produkty, ktoré by neboli iba na jedno použitie. Vtedy sme sa rozhodli pre Zero waste produkty, ktoré sú alternatívou k jednorazovým obalom. Potom sme si položili otázku, prečo by mali Zero waste výrobky cestovať tisíce kilometrov? A začali sme hľadať výrobcov v našom okolí. Časom sme narazili na Pezinskú dielničku, ktorá začala vyrábať super výrobky zo zvyškov materiálov z krajčírskych dielní zo Slovenska. Tak sa začala nová Zero waste spolupráca s chránenou dielňou.
 
Ak chcete viac inšpirácií ako zachovať našu planétu buďte s nami v spojení: