Nepoužívate ekologické vrecká pre psov?

raising_a_puppy_-_4_tips_to_a_healthy_and_happy_dog_large

Poďme sa pozrie niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť a začať používať ekologické sáčky na psie exkrementy.

Problém s odpadom zo psov nie je ničím novým. Stretávame sa s ním v každom meste a obci. Niekto môže argumentovať, že sú súčasťou našej prírody, ale skúsme si predstaviť ako by vyzerali naše mestá ak by sme túto súčasť prírody nechávali na chodníkoch, v parkoch, námestiach... :)

Ročne sú to tony plastových tašiek, ktoré skončia na skládke kde sa „rozkladajú“ stovky rokov. Existujú ale ich biologicky rozložiteľné alternatívy, ktoré majú viacero výhod.  

SÚ JEDNODUCHÉ NA PRENOS

Sú ľahko prenosné a podporujú veľké "zaťaženie", takže sú vhodné pre každého psa. Ak máte viac ako jedno domáce zviera alebo predpokladáte, že budete potrebovať viac ako jedno vrecúško pre jediného psa, sú v jednoduchej rolke s perforovanými hranami, takže sa môžu odtrhnúť z kotúča podobným spôsobom ako vrecia na odpad. Pre majiteľov domácich zvierat s veľkým dvorom, sú tieto tašky ideálne pre upratovanie po vašich domácich miláčikov na vlastnom pozemku. 

POMÁHAJÚ UDRŽIAVAŤ ŽIVOTNÉ PROSTREDIE ČISTÉ

Použitím biologicky rozložiteľných vreciek na psie exkrementy je životné prostredie chránené pred obsahom dusíka nachádzajúcom sa v odpade z vášho psa, ktorý spôsobuje rôzne nepriaznivé javy napríklad kontamináciu vody a ovzdušia. Odpad vášho psa obsahuje aj škodlivé baktérie, ktoré môžu u ľudí spôsobiť vážne ochorenia. Okamžitá a správna likvidácia pomocou vrecúšok pomáha zabrániť prenosu choroby. Okrem toho ak sú kompostovateľné, rozložia sa aj na skládke spolu s obsahom rovnako ako iné biologicky rozložiteľné odpady, narozdiel od obyčajných, plastových vriec ktoré sa rozkladajú stovky rokov.

SÚ CERTIFIKOVANÉ

Nami predávané vrecká na psie exkrementy sú certifikované podľa OK Compost, DIN CERTCO, BPI a farby neobsahujú žiadne toxické látky ani ťažké kovy. Takže sú naozaj biologicky rozložiteľné a majú rastlinný pôvod. 

 Capture

Ak ste psíčkar viete, že kompostovateľné vrecká na psie exkrementy sú užitočné a cenné pre vás a vašu komunitu.