Riad a obaly z cukrovej trstiny je dobré ich používať?

Obaly z cukrovej trstiny sú vyrobené z bučiny, ktorá sa vyrába z drvených stoniek, ktoré zostali po extrakcii šťavy z cukrovej trstiny. Ďalej sa pridáva voda a bielidlá (biologicky rozložiteľné). Potom je už výroba rovnaká ako pri všetkých ostatných obaloch. Zmes na naleje do formy kde sa lisuje. 

 

Aké sú výhody týchto obalov a prečo by sme ich mali používať?

Použitie bučiny z cukrovej trstiny chráni lesy. Pre porovnanie na výrobu 1 tony bučiny na papier je potrebných 3 – 5 ton dreva. Na výrobu rovnakého množstva bučiny z cukrovej trstiny je potrebných 1,5 tony drevených stoniek.

Na výrobu obalov z cukrovej trstiny je potrebné menšie množstvo chemikálií (poľnohospodárske plodiny sa totiž rýchlejšie premenia na bučinu ako drevo). Tak isto je výroba v porovnaní s výrobou papiera menej energeticky náročná. 

Ide o rýchlo obnoviteľný a trvalo udržateľný zdroj, keďže sa vyrába z odpadu, ktorý vzniká po spracovaní cukru. Tento odpad by inak skončil buď v spaľovni, alebo na skládke. Výrobou obalov tiež podporujeme samotných farmárov, ktorí za tento "odpad" dostanú peniaze. 

Obaly z cukrovej trstiny sú odolnejšie voči mastnote, vode, vysokým a nízkym teplotám. Preto sú vhodnejšie na použitie ako papierové alternatívy (plastové už dúfam nikto z nás nepoužíva :) )

Tento riad je ľahko kompostovateľný

Pravdaže jeho rýchlosť záleží od podmienok kompostovania (teplota, vlhkosť, prevzdušnovanie...). Najlepšie sa rozloží ak sa rozdrví na menšie kúsky. V podmienkach domáceho kompostovania sa rozloží rovnako rýchlo ako ostatný odpad s podielom vlákien. Prosím nečakajte ani od cukrovej trstiny, že sa Vám úplne rozloží do mesiaca. :) V priemyselných kompostéroch to môže trvať (max) 120 dní.

Je stále viac reštaurácií, podnikov, festivalov ktoré už nahradili polystyrénové obaly našimi obalmi z cukrovej trstiny. Ak máte záujem o konkrétny produkt neváhajte nás kontaktovať alebo si pozrite náš obchod

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie