Povedzte "nie" jednorazovým menu boxom z polystyrénu

Jednorazové obaly na jedlo ponúkajú jednoduchú, bezpečnú a hygienickú možnosť ako prepraviť jedlo z reštaurácií k zákazníkom. Obaly vyrobené z konvenčných plastov majú na planétu ničivý účinok. Čoraz viac z nás si uvedomuje, že používanie jednorazových obalov z plastov, ktoré pochádzajú z ropy nie je udržateľné.

Povedanie nie plastovým kontajnerom na potraviny nie je také jednoduché, hlavne ak prevádzkujete obchod, reštauráciu, ktorá potrebuje jednorazové balenie. Preto prinášame alternatívy k plastovým kontajnerom, ktoré sú vyrobené z cukrovej trstiny a sú budúcnosťou pre prevoz nie len obedov.

 

Aké sú teda výhody našich obalov na jedlo?

 

Neničia stromy a spotrebúvajú menej energie

Keďže sú vyrobené z cukrovej trstiny, obnoviteľného vedľajšieho odpadu z rafinácie cukru. Energia potrebná na výrobu buničiny z cukrovej trstiny je menšia ako energia potrebná na výrobu tradičnej drevnej buničiny. Výber produktov, ktoré sú vyrobené z rastlín, nie ropy, šetrí zdroje ropy, podporuje čistejšiu výrobu a súčasne chráni naše zdravie.

 

Jedlo v ňom vydrží čerstvejšie

Pretože je cukrová trstina prírodný materiál je priedušná a jedlo v nej nezvlhne ako jedlo v klasickom polystyrénovom obale. Tým pádom zostane dlhšie čerstvé a chrumkavé :). 

  

Vhodné pre mrazničku a mikrovlnnú rúru

Niekedy je potrebné, aby sa jedlo opätovne ohrievalo a preto si musíte byť istý, že to vaše balenie vydrží. Naše balenie sa dá bezpečne ohriať v mikrovlnnej rúre bezpečne do 220 °C, taktiež môžete jedlo zmraziť a následne ho zohriať. Tieto obaly sú bez zbytočných povlakov a vrstiev.

 

Chcete sa dozvedieť viac?

Preskúmajte náš sortiment kde môžete nájsť rôzne ďalšie eko obaly na potraviny vyskúšajte tiež vlastnú potlač na Vaše obaly.