Ako skladovať chlieb v ľanových vreckách?

Dnes sa niečo dozviete o skladovaní chleba a pečiva v ľanových vreckách. Na úvod Vám skúsime dať nejaké základné informácie prečo ich používať. 

  • Ľan je nenáročná rastlina odolná voči škodcom - jeho pestovanie je preto ekologickejšie
  • Vrecká sú kompostovateľné - bez zbytočných chemických prísad 
  • Antiseptické vlastnosti (potláča rast húb, baktérií a plesní)
  • Materiál vreciek je pevný a odolný
  • Rokmi overené na skladovanie chleba a pečiva
 65974626_2633809336631222_9140598078506532864_n

 

Najzákladnejšou informáciou je uvedomiť, že pekárenské výrobky vydržia v týchto vreckách asi dva dni ako ich necháte voľne položené v otvorenom priestore. Čo nie je ideálna metóda ako ich skladovať. Ak chcete túto dobu predĺžiť musíte si spomenúť ako skladovali pečivo a chlieb naše staré mamy.

Chlieb v ľanovom vrecku dobre zatiahnite a uložte do miesta kde je o niečo vyššia vlhkosť. Môže to byť komora (špajza), chlebník z dreva, alebo porcelánu... Najdôležitejšie je na začiatku sledovať ako sa chlieb a pečivo vo vreckách správa pretože každé domáce prostredie je odlišné. Tak isto je odlišná kvalita pekárenských výrobkov. 

Zo skúseností vieme, že ak sa chlieb a pečivo v ľanových vreckách skladuje správne dokáže vydržať aspoň päť dní. 

59022793_2523124844366339_7095483928034672640_n_1

Ďalšia rada je ak čerstvý chlieb, nespotrebujete za deň alebo dva, môžete ho jednoducho zmraziť a vytiahnuť vtedy keď ho budete potrebovať. Mrazené bochníky by sa mali nechať roztopiť pri izbovej teplote a krátko zahriať v teplej rúre. Teplo rúry pomôže skvapalniť kryštály škrobu v chlebe a pomôže vrátiť jeho kôru a striedku do pôvodnej štruktúry.

Na záver skúste pri budúcom nákupe zobrať svoje ľanové vrecko na chlieb, pečivo do pekárne, hypermarketu, alebo kamkoľvek chodíte nakupovať a ušetrite tým ďalšie plastové, ale papierové vrecko (a robotu s prebaľovaním :) )

Ľanové vrecká na chlieb a pečivo nájdete aj na našom eshope

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie